İbrahim İMAMOĞLU

İbrahim İMAMOĞLU

HASBİHAL

GÜLE GÜLE YÜCEL BAŞKAN

07 Şubat 2018 - 07:14 - Güncelleme: 07 Şubat 2018 - 07:27

İnsanlara baş olan kişilerin görevde bulundukları süre içerisinde yıpranması, görev yapmaması veya hata yapması hep düşünülmüştür. Hatta bu bir siyasi görev olunca insanların hata üstüne hata yapması bekleniyor. Kısacası; insanlar siyasetçilerin hata yaparak gözden düşmelerini bekliyor.

Fakat Denizli siyasetinde öyle insanlar vardır ki, hata yapsalar bile insanların gönüllerinde yer edinmeleri yıllar geçse de unutulmaz bir şekilde devam eder. İnsanlara, seçmenlerine aynı sevecen şekilde yaklaşan, ani kararlar vererek olası bir kaosu önleyen, ya da güleç yüzü ile insanları karşılayan, kendisine yapılan haksız eleştirileri tebessüm ile karşılayan çok siyasetçi gördüm.

Eski siyasetçilerin yanında, genç nesil siyasetçilerimizden de böyle insanlar vardır. Bana göre; bunlardan bir tanesi de İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve Ekonomi Bakanı hemşerimiz Nihat Zeybekci tarafından övgülere tutulan, takdir edilen Ak Parti Merkezefendi İlçe Başkanı olan Yücel Güngör’dür.

Geçtiğimiz haftalarda yapılan kongre ile ilçe başkanlığını sessiz sedasız bir şekilde ve görevini layıki ile yapmanın verdiği huzur içerisinde Ekrem Başer’e devretti.

O, partisinin aldığı kararları hep yerinde bularak, reise sadakat ederek parti bilincini ve anlayışını kavramanın huzuru içerisindedir. Ve o, kongre sırasında görevini layıki ile yapmanın verdiği huzur içerisinde yerine seçilecek olan Başkan adayı Ekrem Başer’i  sahneye çağırarak birlikte resim çektirecek kadar hem liyakatlı; hem de görev adamı olduğunu ortaya koydu. Bu hareketi Ak Parti bünyesinde büyük takdir topladı.

Ak Parti Merkezefendi İlçe kongresine katılan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, her iki genç siyasetçinin sahneye çıkarak yaptıkları –bir nevi- devir teslim töreni sırasında Güngör’e övgü dolu sözler söyledi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu kongrede “Bir partinin, bir milletin asaletini ortaya koyan, görevi yaparken de vakur, devrederken de vakur, emanetin ağırlığını ve emanetin nasıl devredilebileceğini bir siyasi partinin sadece hizmet odaklı değil, aynı zamanda da insani odaklı olduğunu gösterebilen, emaneti devrettiği arkadaşına da aynı asaleti ve ağırlığı ortaya koyabilen çok değerli Merkezefendi ilçe başkanımıza ve bugün burada çok onurlu bir tabloya şahit oldum. Öncelikle bu tabloyu oluşturan iki ilçe başkanı arkadaşımıza minnet ve şükranlarımı ifade ediyorum. Bu iki arkadaşımız bugün siyasete asalet katmıştır. Allah onlardan razı olsun. Ve inanıyorum ki; bu asalet, Denizli’de 2019’da bizi hep birlikte, hedeflerimizle buluşturacaktır.” diyerek genç siyasetçi Yücel Güngör’ü takdir ettiğini belirtti.

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci’de aynı mihval üzerine Güngör’e seslenerek “Yücel, bizim sevdiğimiz bir kardeşimiz. Siyasette devam edecek, önümüzde çok önemli 2019 seçimleri var.  Bu genç siyasetçilerimiz yaptıkları görevin bilinci ile hareket ediyorlar. Kendileriyle bir Denizlili olarak gurur duyuyorum” şeklinde konuşarak Yücel Güngör’e övgüler yağdırdı.

Durum ne olursa olsun, siyasetçi büyükleri tarafından böylesine hoş bir şekilde övgü almaları benim kanımca Güngör ve Başer’in motivasyonunu güçlendirecektir. Bu da her ikisinin önümüzdeki süreçte Ak Parti bünyesinde ilk düşünülen kişiler arasına gireceklerinin de bir delilidir.

Yüzünden gülümsemeyi hiç eksik etmeyen, tarihi ve milli günlerimizde hep hatırlatıcı mesajları ile basında yer alan, partisinin nöbet değişimini büyük bir vakurluk içinde karşılayarak köşesine çekilen Yücel Güngör’e “güle güle Başkan” diyorum. 

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum