İbrahim İMAMOĞLU

İbrahim İMAMOĞLU

HASBİHAL

DENİZLİ SOSYAL PAYLAŞIM GURUBU

14 Eylül 2019 - 14:28 - Güncelleme: 15 Eylül 2019 - 09:39


İnsan hayatını kolaylaştıran sosyal medya hesaplarının artık günümüzd e aciliyet ve önem arzettiğini paylaşımların bir hizmet olarak geri dönmesi ile idrak etmeye başladık.  Öyleki , aynı amaç altında bir araya gelen, günlük hayatlarında reel olarak birarada bulunamayan insanlar, ortak paydalarını bu sosyal medya üzerinden paylaşarak  topluma örnek olmayı da ihmal etmiyorlar.

Facebok paylaşım sitelerinden bir tanesi olan Nadir Güleç'in kurucusu olduğu Denizli Sosyal Paylaşım Gurubu, işte yukarıda bahsettiğimiz örnek teşkil eden bir çalışmaya ön ayak oldu. Bir arkadaşlarının hayatını inanılmaz bir şekilde değiştirdiler.
65 Bin üyesi ile ilimizin en etkin sosyal ağlarından birisi olan Denizli Sosyal Paylaşım Gurubu, Türkiye genelinde 2 milyon kişinin paylaşımı ile, trafik kazasında ağır yaralanan ve hayati fonksiyonlarını yetiren, başkalarının yardımı olmadan yaşamını devam ettiremez hale gelen Yücel Kayatepe’nin hayatını 15 günde değiştirdi ve hayata bağlanmasını sağladı.

65 bin kişilik gurubun içerisinde her meslekten insanın olması,Yücel Kayatepe’nin hayatının tamamen değişmesine vesile oldu. Kayatepe’nin hayatına dokunan gurup üyesi Doç. Dr. Atilla Yılmaz’ın devreye girmesiyle; adeta bayram havası yaşandı. 

Yücel Kayatepe 2007 yılındaki trafik kazasından bu yana “karnını doyurmak için” hep birilerinin yardımına ihtiyaç duymuştu. Ama gurubun paylaşımı ile yardım isteği mucizevi bir şekilde hayatlara dokunan insanların hiçte uzakta olmadığını gösterdi. 

Üç yıldır Denizli sosyal hayatına damgasını vuran Denizli Sosyal Paylaşım Gurubu’nun yaptığı yardımlaşma hareketi sadece Kayatepe’nin olayı ile sınırlı değil. Gurup üyeleri üç yıllık birliktelik içerisinde engelli kardeşlerine 32 tekerlekli sandalye sağlarken, iki düğün ile de gençlerin mutluluklarına ortak oldu. Evi yanan kişilere de eşya sağladı.

Bu sosyal yardımlaşmanın yanında, Denizlispor için de birşeyler yapmak isteyen gurup üyeleri, bugüne kadar 220 Denizlispor forması değıtılarak karınca, kararınca yardımcı oldu. Gurup içerisinde her hafta canlı çekiliş yapılarak formalar hediye ediliyor.

Bu gurubun en önemli özelliği; nakit toplanmadan bütün yardım isteklerinin yerine getirilmesine çalışılmasıdır. Çünkü Guruba yazılan istekler, gurub üyeleri tarafından paylaşılınca birileri ellerindeki imkanı hemen devreye sokuyor ve ihtiyaçlar gideriliyor.
Yakından takip ettiğim bu gurubun ilerde daha etkiin hizmetleri ve yardımları olacağını tahmin ediyorum. İyi yürekli bu insanların çalışmalarını sizde yakından takip edin. Teşekkürler Sosyal Paylaşım Gurubu, Teşekkürler Doç. Atilla Yılmaz..

YORUMLAR

  • 0 Yorum